Передбачену ст. 164 прим. 5 КУпАП відповідальність посадових осіб підприємств виробників, імпортерів і продавців алкогольних напоїв чи тютюнових виробів за зберігання або транспортування з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посилено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 р. № 2628-VIII.

Так, з 01.01.2019 р. розмір штрафу за таке порушення становитиме від 1700 до 3400 грн з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

Повторне вчинення таких дій протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від 10200 до 20400 грн з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів. Незаконне зберігання марок акцизного податку

тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3400  грн з конфіскацією марок акцизного податку.

Також до ст. 204 ККУ було внесено зміни. За незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, пального або інших підакцизних товарів караються штрафом від 85 тисяч до 170 тисяч грн. з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.

Незаконне виготовлення спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, пального або інших підакцизних товарів або вчинене особою, яка раніше була засуджена за ст. 204 ККУ карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»