Народні депутати підвищили ставки туристичного збору. Нововведення передбачено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 р. № 2628-VIII та набуває чинності з 1 січня 2019 року.

Так, за новими правилами ставка збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ, у розмірі до 0,5% для  внутрішнього туризму та до 5% для  в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Водночас, КУпАП доповнено статтею 16317, яка встановлюватиме штрафи за несплату турзбору платником такого збору у розмірі 50 НМДГ, тобто 850 грн. Для податкового агента, особи, яка здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), за порушення порядку та/або особливостей справляння та/або сплати туристичного збору, встановленого ПКУ, встановлено штраф у розмірі 100 НМДГ, або 1700 грн.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»