Наявність незаконних та неактуальних актів у нормативному полі спричиняє його засмічення хибною інформацією та призводить до введення в оману суб’єктів господарювання щодо наявності додаткових вимог для провадження діяльності, а також створює небезпеку застосування таких норм регуляторними органами. До такого висновку дійшли в Мінекономрозвитку.

Так, суб’єкт господарювання, який здійснює діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями повинен мати роздруковані Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 р. № 854, які дублюють норми законодавчих актів, та на першу вимогу надавати їх споживачам, а відсутність Правил є підставою для притягнення його до відповідальності згідно із законодавством. Зокрема, відповідно до ст. 155 КУпАП порушення правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю, тягне за собою накладення штрафу від 17 до 170 грн. За повторне вчинення правопорушення може бути накладено штраф від 85 до 459 грн.

Тому, для вирішення такої проблеми, а також з метою зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання, який призводить до певних фінансових та часових витрат, Мінекономрозвитку розробило проект постанови «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»