Платник ПДВ виявив у себе нестачу товарно-матеріальних цінностей. Які будуть ПДВ-наслідки у разі якщо нестачу відшкодує винна особа і якщо винну особу не встановлено?

Кошти, що надходять платнику ПДВ як компенсація винною особою нестачі товарно-матеріальних цінностей, розцінюється як компенсація вартості таких товарно-матеріальних цінностей та відповідно включаються до бази оподаткування ПДВ.

Якщо винну у нестачі особу не встановлено та відповідно відшкодування збитків винною особою не відбувається, то платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 198.5 ПКУ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.9 ПКУ, оскільки такі товарно-матеріальні цінності не можуть бути використані в господарській діяльності платника податку.

Про це зазначила ДФСУ в ІПК від 05.12.2018 р. № 5111/6/99-95-42-03-15/ІПК.

 

Облікові аспекти списання зіпсованих ТМЦ ми розглядали в матеріалі «Зіпсовані будматеріали: облік й оподаткування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»