На офіційному порталі ВР розміщено проект Закону "Зробимо ліки дешевшими!" (про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення розвитку вітчизняної фармацевтичної галузі).

Метою даного законопроекту є здешевлення лікарських засобів для громадян та створення умов для розширення вітчизняного виробництва ліків.

Проектом Закону пропонується внести таки зміни до ПКУ:

  • зменшити спеціальну ставку ПДВ для операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів з 7% до 0%;
  • скасувати квотування отримання спирту вітчизняними фармкомпаніями для виробництва лікарських засобів.

Прийняття даного законопроекту дозволить забезпечити значне зниження вартості основних лікарських засобів в аптечних закладах України, забезпечити населення країни якісними, безпечними та економічно доступними лікарськими засобами вітчизняного виробництва, створити та впровадити у виробництво нову номенклатуру відсутніх у достатній кількості на вітчизняному ринку ліків.

 

Як бюджетному медичному закладу списати ліки із простроченим терміном придатності, читайте в статті газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»