Внесення змін до ст. 215 ПКУ щодо роздрібного акцизу з використанням талонів, паливних карток та смарт-карток, хоч і внесло свої корективи у питаннях адміністрування акцизного податку та не втратило актуальності.

Так, суб’єкт господарювання ТОВ «Геомакс-Ресурс» задекларував оптовий продаж нафтопродуктів через мережу АЗС, який передбачає звільнення від  5% акцизного податку. Однак, фахівці Офісу великих платників податків (далі — Офіс) встановили, що платник здійснював відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу заправних комплексів (АЗС) із застосуванням талонів, паливних карток та смарт-карток безпосередньо споживачам.

За виявлені порушення платника притягнуто до відповідальності шляхом нарахування штрафних санкцій у розмірі 5% від вартості реалізованих підакцизних товарів.

Підприємство спробувало оскаржити рішення Офісу у суді. Однак Восьмий апеляційний  адміністративний суд беручи до уваги позицію Верховного Суду щодо аналогічних питань (постанови від 16.02.2018 у справі № 820/1120/17, від 26.04.2018 року у справі № 803/1219/16, від 28.11.2018 у справі № 803/1165/16), виніс рішення на користь Офісу та зазначив, що податкові зобов'язання зі сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка здійснює відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу АЗС безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів під час здійснення розрахункових операцій.

Аби уникнути подібних ситуацій, іншим платникам у разі виникнення сумнівів радимо звертатися до ст. 50 ПКУ та за необхідності подати уточнюючі розрахунки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»