Для отримання податкової знижки за навчання необхідно підтвердити витрати відповідними платіжними й розрахунковими документами. Зокрема, це квитанції, фіскальні або товарні чеки, ПКО, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 ПКУ).

Саме з цього починає роз’яснення ДФС в підкатегорії 103.06 «ЗІР» відповідаючи на запитання:

«Який розрахунковий документ повинен надати платник податку для підтвердження сум витрат, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти, для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, якщо сплата здійснювалася через банківський сервіс Інтернет-банкінг (у т. ч. Приват24, Ощад24)?».

Так, дистанційне обслуговування рахунку клієнт може здійснювати за допомогою систем "клієнт - банк", "клієнт - Інтернет - банк", "телефонний банкінг", "миттєва безконтактна оплата" та інших систем дистанційного обслуговування.

Реквізити електронного розрахункового документа, що використовуються в системах "клієнт - банк", "клієнт - Інтернет - банк", визначаються договором між банком і клієнтом, але обов'язково цей документ має містити такі з них:

  • дату й номер;
  • назву, код платника та номер його рахунку;
  • код банку платника; назву, код одержувача й номер його рахунку;
  • код банку одержувача;
  • суму цифрами;
  • призначення платежу;
  • електронний(і) підпис(и) / електронний(і) цифровий(і) підпис(и) відповідно до вимог, установлених нормативно-правовим актом Національного банку з питань застосування електронного підпису в банківській системі України; інші реквізити, які під час формування електронного розрахункового документа системою електронних платежів розміщуються в полі "Допоміжні реквізити".

Банк, що обслуговує платника, здійснюючи на підставі дистанційного розпорядження платника списання коштів із його рахунку, оформляє розрахунковий документ, у реквізиті "Призначення платежу" якого зазначає інформацію про платіж і документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів.

Отже, до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними й розрахунковими документами.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»