Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ, затверджений постановою Кабміну від 22.12. 2010 року № 1170 (далі - Перелік). В ньому передбачено платіж згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їх сімей (п. 2 розділу II Переліку).

Отже, сума страхових внесків, сплачена роботодавцем на користь працівника за договором страхування додаткової пенсії (недержавного пенсійного забезпечення) не є базою нарахування єдиного внеску.

Нагадаємо, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та сума винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464.

ІПК від 03.12.2018 р.  № 5084/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

 

Громадяни України, що сплачують страхові внески за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного забезпечення, можуть скористатися податковою знижкою. Про те, які документи потрібні для її отримання, як підтвердити понесені витрати та який алгоритм її розрахунку за наслідками 2017 року читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»