У разі постачання товарів/послуг, мінімальна база оподаткування яких, визначена відповідно до ст. 188 і ст. 189 ПКУ (вартість придбання/звичайна ціна/балансова вартість), перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, постачальник (продавець), зокрема може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну. Її складають з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг.

У податковій накладній (в тому числі зведеній), яка складена на суму такого перевищення, замість позначки «Х» зазначається код ознаки 3 та зазначається тип причини 15Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст.ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання. Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

У графі 2 зазначається опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця), крім опису (номенклатури) товарів/послуг, а також зазначається, «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст.ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання».

Графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 12 не заповнюються.

Таке роз’яснення ДФС опубліковане в підкатегорії 101.16 системи «ЗІР».

 

Порядку складання податкових накладних і розрахунків коригування ми присвятили тему тижня «Нові ПН і РК» у сервісі «Інтерактивна бухгалтерія». З матеріалами цієї теми тижня можна ознайомитися в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»