Нацкомфінпослуг своїм розпорядженням від 18.09.2018 р. № 1635 затвердила зміни до Порядку № 3840.

Відтепер у цьому Порядку, уточнено, що:

  • фінансові компанії (у тому числі фінансові компанії – управителі, фінансові компанії – адміністратори, фінансові компанії групи А і групи Б);
  • фінансові установи – юрособи публічного права;
  • довірчі товариства та лізингодавці;
  • подають звітність, передбачену цим Порядком, в електронній формі з дотриманням вимог Закону про електронні документи та Закону про електронні довірчі послуги.

Крім того, обов'язковим реквізитом звітності, яка надається до Нацкомфінпослуг, є кваліфікований електронний підпис відповідно до законодавства у сфері електронних довірчих послуг:

  • для фінансових компаній (у тому числі фінансових компаній – управителів, фінансових компаній – адміністраторів, фінансових компаній групи А і групи Б), фінансових установ – юросіб публічного права, довірчих товариств – підписи керівника та головного бухгалтера фінустанови;
  • для лізингодавців – підписи керівника та головного бухгалтера юрособи, у разі відсутності у штаті підприємства головного бухгалтера – два підписи керівника юрособи.

При цьому звітність може бути подано у формі документа на папері лише на підставі окремого рішення Нацкомфінпослуг щодо окремої фінансової установи.

Документ набрав чинності 23.11.2018 р.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Порядок подання фінзвітності приведено у відповідність до Закону про бухоблік" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»