Міністр соціальної політики Наталія Королевська повідомила, що з ініціативи її відомства було прийнято рішення Уряду про передачу всіх програм, спрямованих на соціальний захист чорнобильців, до Мінсоцполітики. Це, за її словами, дозволить підвищити контроль за використанням коштів і більше зробити для людей.

«Раніше такі програми були розпорошені по різних відомствах. Концентрація ж коштів в одному місці й оптимізація неефективних пільг дозволить вирішити питання, зокрема, забезпечення сучасним медичним обладнанням таких установ, як Національний науковий центр радіаційної медицини. Це ж, у свою чергу, дасть можливість надати допомогу більшій кількості людей. Реально працювати цей механізм почне вже з наступного року», — сказала вона.

Наталія Королевська зазначила, що серед пріоритетів Мінсоцполітики — посилення соціального захисту окремих категорій громадян, постраждалих від аварії на ЧАЕС, які часто «випадають» із загального переліку. Для цього, за її словами, уже розроблено законопроекти, які дозволять посилити, зокрема, соціальний захист вдів чорнобильців і постраждалих дітей, які після досягнення 18-річчя втрачають право на всі пільги.

«Крім того, на підставі пропозицій Центру радіаційної медицини до числа людей, які отримають можливість користуватися пільгами, будуть віднесені люди, хворі на рак щитовидної залози, яким на момент Чорнобильської катастрофи не виповнилося 18 років. Ці законопроекти вже направлені на погодження до інших центральних органів виконавчої влади», — сказала міністр.

Довідково: з 2006 року 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

На сьогодні статус постраждалих мають 2 млн 107 тис. осіб. Це майже 5% населення. Серед них:

  • 240 тис. ліквідаторів;
  • 117 тис. інвалідів;
  • 454 тис. постраждалих дітей.

За інформацією офіційного веб-сайту Мінсоцполітики України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»