Дуже просто: у тариф закладатимуть не лише «плановий прибуток», а й кошти на оновлення парку трамваїв і тролейбусів. Для цього Мінінфраструктури навіть затвердило Порядок, який визначає механізм формування тарифів на транспортні послуги з перевезення пасажирів трамваями та тролейбусами.

Так, згідно з Порядком розрахунок тарифів здійснюється відповідно до запланованого на рік обсягу транспортної роботи підприємств із використанням економічно обґрунтованих планових витрат, визначених на підставі галузевих нормативів, техніко-економічних розрахунків, кошторисів, ставок податків і зборів (обов'язкових платежів) і прогнозованих цін на промислову продукцію та послуги в плановому періоді.

У розрахунок тарифів включаються:

  • плановий прибуток, розмір якого є достатнім для забезпечення перевезення пасажирів трамваями та тролейбусами;
  • інвестиційна складова, розмір якої є достатнім для забезпечення оновлення парку трамваїв за 15 років, тролейбусів за 10 років відповідно до місцевих програм розвитку електротранспорту.

Наказ Мінінфраструктури України «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус)» від 25.11.2013 р. № 940.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Станом на 13.12.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»