Останнім часом почастішали запити підприємств, які стосуються сплати земельного податку у разі використання будівлі в господарській діяльності за основним видом діяльності, та у разі надання частини будівлі в оренду.

Підприємство, що звернулося із запитом до ДФС, відповідно до реєстраційних даних має такі види діяльності: консультування з питань інформатизації (основний вид діяльності, код 62.02 КВЕД), неспеціалізована оптова торгівля (код 46.90 КВЕД), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код 68.20 КВЕД), інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем (код 62.09 КВЕД), комп’ютерне програмування (код 62.01 КВЕД).

Платники ЄП звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками ЄП першої – третьої груп для провадження господарської діяльності ( п.п. 4 п. 297.1 ПКУ).

Враховуючи зазначене, звільнення від сплати земельного податку поширюється на підприємства за умови використання ними земельної ділянки для провадження господарської діяльності. Якщо надання нерухомого майна в оренду є одним з видів господарської діяльності підприємства, то у разі надання в оренду належної йому частини будівлі підставою для звільнення від сплати земельного податку є цивільно-правова угода, дія якої поширюється не тільки на частину будівлі, а й на земельну ділянку, на якій ця будівля розташована.

Що стосується використання земельної ділянки у основній діяльності підприємства, то зважаючи на сумнівність можливості використання земельної ділянки у консультування з питань інформатизації, у підприємства у такому разі немає підстав для звільнення від сплати земельного податку.

Індивідуальна податкова консультація від 29.11.2018 р.  № 5020/ІПК/04-36-12-04-21.

 

Чи повинен нараховувати плату за землю орендар приміщення в багатоквартирному будинку, чи має сплачувати земельний податок власник приміщення в багатоквартирному будинку, у разі якщо він не оформив право на земельну ділянку під таким будинком та чи сплачує земподаток підприємець-єдинник, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»