Податківці переконані, що дохід на суму вартості переданого нерезидентом нерухомого майна, в обмін на корпоративні права резидента підлягає оподаткуванню відповідно до пп. 141.4.2 ПКУ незалежно від способу виплати такого доходу, у тому числі шляхом зарахування у рахунок збільшення статутного капіталу.

Передусім це пов'язано із тим, що за операцією із внесення нерезидентом нерухомого майна, розташованого на території України, до статутного капіталу резидента здійснюється перехід права власності на таке майно, а отже така операція вважається доходом нерезидента із джерелом його походження з України, який підлягає оподаткуванню.

Нагадаємо: резидент, що здійснює на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, утримує податок з доходів, зазначених у пп. 141.4.1 ПКУ, за ставкою в розмірі 15 % (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 ПКУ) їх суми та за його рахунок, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати (пп. 141.4.2 ПКУ).

Див. роз'яснення з розділу 102.22 системи  «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»