Житомирська митниця ДФС навела типові питання та відповіді щодо ввезення окремих категорій транспортних засобів.

Серед них, зокрема: чи може людина сама звернутися на митницю та подати документи для імпорту авто, чи для цього потрібен спеціальний митний брокер? Якщо потрібен – де взяти перелік брокерських фірм, яка середня вартість брокерських послуг?

Теоретично громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).

Але краще звернутись до митного брокера – до кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненням митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватись її електронною копією.

Невірне заповнення митної декларації може призвести до ряду неприємностей (аж до складання протоколу про порушення митних правил).

Крім того, інформація про митних брокерів постійно оновлюється та розміщується на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці „Реєстри” (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri).

Інформацію про вартість брокерських послуг можна дізнатись безпосередньо у митних брокерів, оскільки ДФС не контролює цю вартість.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»