Вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації, не підлягають оподаткуванню ПДФО та військовим збором.

Водночас для того, щоб не оподатковувати допомогу на лікування, благодійна організація повинна мати відповідні документі, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).

Такими документами можуть бути документи, що підтверджують потребу в лікуванні та медичному обслуговуванні, документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи.

Зазначений порядок застосовується до сум допомоги для оплати вартості зазначених послуг як в Україні, так і за її межами.

Відповідні роз’яснення надали фахівці ГУ ДФС у Запорізькій області та підкреслили: незважаючи на те, що така допомога не оподатковується ПДФО і військовим збором, її необхідно відобразити у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою доходу "143".

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»