Кабінет Міністрів України затвердив:

  • порядок ведення реєстрів транспортних засобів, з яких сплачено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та транспортних засобів, на які поширюється звільнення від сплати зазначеного податку;
  • порядок взаємодії центральних органів виконавчої влади щодо обміну інформацією про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Реєстр — це комп’ютерна база, що містить інформацію про транспортні засоби, з яких сплачено утилізаційний збір, і транспортні засоби, на які поширюється звільнення від його сплати, а також про видані щодо них довідки. Такі реєстри створюються з метою накопичення, зберігання та контролю за достовірністю інформації про видачу дубліката довідки про сплату утилізаційного збору або дубліката довідки про звільнення від його сплати (у разі їх втрати або псування).

Вестимуть реєстри та видаватимуть дублікати довідок (безоплатно) Державтоінспекції. Міндоходів, виробники та/або продавці транспортних засобів на внутрішньому ринку за результатами видачі довідок про сплату або звільнення від сплати утилізаційного збору щодобово до 24 години подають департаментові Державтоінспекції реєстри виданих довідок.

Постанова КМУ «Про затвердження порядків ведення реєстрів транспортних засобів, з яких сплачено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та транспортних засобів, на які поширюється звільнення від сплати зазначеного податку, і взаємодії центральних органів виконавчої влади щодо обміну інформацією про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» від 04.12.2013 р. № 890

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»