З 1 січня 2014 року підприємства з позитивною податковою історією отримають можливість проходити прискорену процедуру відшкодування ПДВ. Для них термін камеральної перевірки, що є обов’язковим елементом процедури відшкодування ПДВ, буде скорочено з 20 до 5 днів.

Міндоходів підготував проект наказу, яким визначається порядок і критерії, за якими підприємствам присвоюватиметься статус платника з позитивною податковою історією.

Міндоходів планує надавати відповідний статус за результатами автоматизованого аналізу податкової звітності до 1 числа кожного звітного (податкового) місяця, починаючи з 2014 року. Зараз фахівці Міністерства завершують розробку програмного забезпечення, яке в автоматичному режимі визначатиме відповідність наданих звітів критеріям, затвердженим ПКУ та постановою КМУ.

Зокрема право на отримання «позитивного» статусу матимуть платники ПДВ, які протягом останніх трьох років декларували суми бюджетного відшкодування, забезпечували своєчасне подання звітності та не мали випадків анулювання реєстрації платника ПДВ.

Окрім цього, претенденти на цей статус мають відповідати критеріям, необхідним для автоматичного відшкодування ПДВ. Тобто такі суб’єкти господарювання мають регулярно подавати звітність, не перебувати в процедурі банкрутства, не мати податкового боргу та платити своїм найманим працівникам щонайменше дві з половиною мінімальних зарплати.

За інформацією офіційного порталу Міндоходів України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»