НБУ у своєму листі повідомив, що банк не має права визначати та контролювати напрями використання грошових коштів клієнта та встановлювати інші, не передбачені договором або законом, обмеження його права розпоряджатися грошовими коштами на власний розсуд.

Однак під час відкриття поточних рахунків фізичним особам банки мають забезпечити цих осіб інформацією про неприпустимість використання таких рахунків для проведення операцій, пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності. Фізична особа, у свою чергу, у заяві про відкриття поточного рахунку або в спосіб, установлений внутрішніми положеннями банку, має письмово підтвердити, що їй відомо, що цей рахунок забороняється використовувати для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності.

Окрім того, НБУ зауважив, що під час здійснення розрахунків банки та їх клієнти повинні керуватися вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів і контролювати заповнення платником реквізиту «Призначення платежу» платіжного доручення таким чином, щоб надавати повну інформацію про платіж і документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу.

Лист НБУ від 13.11.2013 р. № 25-112/22344

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»