Уряд затвердив Порядок проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в наданні, ненаданні або наданні не в повному обсязі таких послуг. Відповідну постанову схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України.

Чинним законодавством визначено обов’язок виконавця, виробника послуги проводити перерахунок розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі. Однак не було встановлено єдиних вимог до процесу здійснення виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відповідного перерахунку. Тому Мінрегіон розробив відповідний Порядок.

Головна мета порядку — забезпечити реалізацію права споживачів на зменшення розміру плати за такі послуги за настання умов, визначених Порядком.

Порядок зобов’язує виконавця вести облік доходів і витрат, кількісних та якісних показників надання послуг по кожному будинку та кожній складовій тарифу окремо та обов’язок інформувати споживачів про структуру, склад фактично понесених витрат, обсяг виконаних,  запланованих робіт, а також про здійснення перерахунку; установлює, яким чином проводити перерахунок за умови отримання від споживачів актів-претензій, визначає умови, за яких перерахунок не проводиться.

Прес-служба Мінрегіону України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»