На початку осені в Уряді заявили, що з 1 січня 2019 року старту' пілотний проект для допомоги працюючим батькам, які виховують дітей віком до трьох років. Проект має назву "Муніципальна няня" і головним чином полягає в наданні батькам компенсації послуг на оплату няні для дитини.

Схоже, справа не закінчиться лише заявами, адже Мінсоцполітики оприлюднило на своєму сайті проект Порядку відшкодування послуги "муніципальна няня".

Отже, що треба знати батькам малюків для того, щоб отримати компенсацію:

 • відшкодування послуги "муніципальна няня" -  це щомісячна адресна компенсаційна виплата матері/батьку або опікуну дитини до трьох років;
 • розмір компенсації складає прожитковий мінімум на дітей віком до шести років, встановлений на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею;
 • право на отримання компенсації мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України та уклали угоду/договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги „муніципальна няня” та муніципальною нянею;
 • для отримання компенсації протягом місяця з дня укладення договору батьки мають надати до підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання такі документи:
  • заяву про надання компенсації послуги „муніципальна няня”;
  • заяву про перерахування коштів для компенсації послуги „муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку;
  • копію угоди/договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги „муніципальна няняˮ та муніципальною нянею;
  • підтверджувальні документи щодо оплати муніципальній няні послуги з догляду за дитиною до трьох років (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

Відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” буде здійснюватись за рахунок субвенції з державного бюджету.

Усі зауваження та пропозиції до проекту можна залишити на сайті Мінсоцполітики.

 

Читайте на цю тему у газеті "Інтерактивна бухгалтерія":

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»