Платник ПДВ – продавець під час заповнення податкової накладної допустив помилку — замість коду ставки ПДВ 902 (постачання на митній території України за ставкою 0%) зазначив код 901 (експорт товарів за ставкою 0%). Як виправити таку помилку?

Виправлення помилок у розділі Б податкової накладної, що не пов’язані зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, зокрема у графі «Код ставки» податкової накладної здійснюється методом «сторно», тобто сторнуються товарні позиції, що містять помилкове значення (зазначаються зі знаком «-»), та додаються товарні позиції, які містять правильні значення.

Отже, якщо платник податку при складанні податкової накладної замість коду ставки 902 (постачання на митній території України за ставкою 0%) вказано код 901 (експорт товарів за ставкою 0%), то з метою виправлення помилки необхідно скласти розрахунок коригування до податкової накладної, в якому у полі «Дата складання» вказати дату, на яку було виявлено помилку, зазначити причину коригування «Зміна номенклатури» та у табличній частині зі знаком «-» вказати обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що був зазначений за помилковим кодом ставки, та зі знаком «+» зазначити обсяг операцій за правильним кодом ставки.

Водночас, відповідно до п. 201.5 ПКУ за операціями з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ та які оподатковуються за ставкою 0%, 7% та 20% складають окремі податкові накладні.

Див. ІПК ДФСУ від 21.11.2018 р.  № 4907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»