Іноземці та особи без громадянства для в’їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України та виїзду за її межі до іншої держави, якщо інше не визначено законами, повинні мати кошти в 20-кратному розмірі прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць, установленого в Україні на день їх в’їзду в Україну. Про це йдеться в Порядку підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в’їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України і виїзду за її межі та визначення розміру такого забезпечення, затвердженому постановою КМУ від 04.12.2013 р. № 884 (далі — Порядок).

Якщо строк перебування іноземця або особи без громадянства в Україні становить менше або більше одного місяця, зазначена сума ділиться на середньоарифметичну кількість днів місяця (30 діб) і множиться на планову кількість днів (до цієї суми додається п’ять днів) перебування, а саме:

ФЗ = ((20 х Пmin) : 30) х (КД+5),

де ФЗ — достатнє фінансове забезпечення;

Пmin — прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць;

КД — планова кількість днів перебування на території України.

Приміром, якщо іноземець в’їжджатиме в Україну на тиждень, то при собі він повинен мати грошові кошти на суму:

((20 х 1176 грн) : 30 к. дн х (7 к. дн + 5 к. дн) = 9408 грн.

Для порівняння, коли українці виїжджають у країни Європи, від них вимагають мати суму, еквіваленту 50–70 євро на день (залежно від країни, до якої прямує турист). Так, туристу, який прямує до Іспанії на 9 днів, потрібно мати при собі 562 євро, що еквівалентно станом на 10.12.2013 р. за курсом НБУ 6176, 38 грн.

Тож якось дивно виглядає, що Україна вимагає від іноземців більші фінансові гарантії для поїздок в Україну, аніж, приміром, країни ЄС від українців.

Зверніть увагу!

Дія такого Порядку не поширюється на:

  • іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні;
  • осіб, зазначених у ч. 4 і 5 ст. 16 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»;
  • іноземців та осіб без громадянства, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»