Мінфраструктури оприлюднила для обговорення проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні».

Запропоновані наказом зміни сприятимуть учасникам транспортного процесу спрощенню процедур підготовки документів шляхом отримання, зберігання інформації в електронному вигляді; обміну даними в режимі реального часу; за допомогою технічних і програмних засобів накопиченню, перевірці, обробці, зберіганню, обміну та передачі в електронній формі інформації, необхідної для оформлення перевезення вантажу.

Наказом передбачається внесення змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 р. № 363, зокрема, пропонується передбачити оформлення ТТН, а також інших супровідних документів, у вигляді електронного документа.

Тож оформлення ТТН також може здійснюватися в електронній формі (далі — Е-ТТН).

Е–ТТН підписуватиметься за допомогою ЕЦП відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Сторони зможуть внести у ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.

Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додаватимуться інші (ветеринарні, санітарні та якісні – сертифікати, свідоцтва, довідки, паспорти, інші супровідні документи), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів у паперовому та/або електронному вигляді.

У разі оформлення Е–ТТН супровідні документи також додаватимуться в електронному вигляді з накладанням ЕЦП. У разі оформлення ТТН у паперовій формі супровідні документи подаватимуться в паперовій формі за підписом відповідальних осіб.

Оформлення перевезень вантажів ТТН здійснюватиметься незалежно від умов оплати за роботу автомобіля.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»