21 листопада відбулася чергова skype-конференція замміністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети з керівниками облдепартаментів АПК та Українського держфонду підтримки фермерських господарств (далі – ФГ), під час якої були проаналізовані основні питання щодо механіки отримання бюджетної субсидії для новостворених ФГ у розмірі 3 тис. грн на 1 га та бюджетної субсидії на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму.

Для отримання бюджетних субсидій необхідно до регіональних відділень Укрдержфонду подавати заяву і такі документи:

  • копію статуту ФГ (для юрособи) або копію договору (декларації – у разі одноосібного ведення) про створення сімейного ФГ;
  • відомості з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;
  • копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для ФГ). Таким документом має бути форма № 2-м або форма № 2-мс;
  • копію фінансового звіту за останній квартал – для ФГ, які зареєстровані в поточному (2018) р.; 
  • довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості;
  • згоду ФГ щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

На підставі пакету документів, отриманих від ФГ, регіональні відділення Укрдержфонду формують реєстри ФГ і до 10 числа передають їх до центрального відділення Укрдержфонду.

Мінагрополітики на підставі наданого узагальненого реєстру перераховує кошти до Укрдержфонду в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань, який, в свою чергу, перераховує кошти на поточні рахунки ФГ.

Скористатися фінансовою підтримкою за цими напрямами можна один раз протягом бюджетного року.

Прес-служба Мінагрополітики

 

Разом із запровадженням сільгоспдотацій у сільгоспвиробників з’явився ще один привілей — часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки й обладнання вітчизняного виробництва. Хто, коли та в якому розмірі може отримати таку компенсацію, а також як відобразити її в бухобліку читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія"скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»