Округлення суми бюджетного відшкодування ПДВ в бік збільшення на 47 копійок ледь не позбавило платника податків права на повернення більш як 6 млн грн.

Так, за обставинами справи (рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.03.2018 р. у справі № 826/11036/17) платник податків за результатами діяльності отримав право на бюджетне відшкодування ПДВ у розмірі 6 073 189,57 грн. При заповненні декларації платник округлив дану суму за загальними правилами округлення та вписав у відповідний рядок звітності суму 6 073 190 грн.

За відповідних обставин контролери зробили висновок про завищення суми бюджетного відшкодування на 47 копійок та винесли податкове повідомлення-рішення форми «В3» про відсутність права на бюджетне відшкодування.

Суд визнав дії контролерів неправомірним.

По-перше, згідно з п. 4 р. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, усі показники у податковій звітності проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами. Тобто при заокругленні суми платник податків діяв правомірно.

По-друге, згідно із п.п. 1, 2 р. II Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. № 1204, якщо контролюючий орган визначає суму бюджетного відшкодування з ПДВ, то має скласти ППР за формою «В1». Тож навіть у разі, якби платник завищив суму бюджетного відшкодування, контролери мали б скласти ППР за формою «В1», а не за формою «В3».

 

Правила заповнення ПДВ-звітності можна пригадати, ознайомившись з матеріалами «Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина І)» та «Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина ІІ)» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цих та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»