Підприємство, що здійснює діяльність з роздрібної реалізації скрапленого газу "пропан-бутан" через мережу орендованих АГЗС (усі АГЗС розташовані на відкритих майданчиках (не у приміщеннях), на яких встановлені металеві ємності, трубопроводи та паливороздавальні колонки, з яких здійснюється продаж скрапленого газу третім особам), звернулось до контролерів, зокрема, із такими питаннями:

  • чи можна вважати такі АГЗС акцизними складами;
  • чи вважається підприємство розпорядником акцизного складу за умови не здійснення ним комплексу дій з вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження пального?

На обидва питання фахівці ДФСУ відповіли ствердно, зазначивши, що за описаних обставин резервуари орендованої згідно договорів оренди АГЗС є акцизним складом а підприємство - розпорядником цього акцизного складу. (ІПК від 20.11.2018 р. № 4897/6/99-99-12-02-02-15/ІПК).

 

Нагадаємо, що з 01.01.2019 запрацює вимога щодо обов’язкового обладнання акцизних складів лічильниками для пального. Про це ішлося в коментарі «Обов’язок щодо обладнання акцизних складів лічильниками для пального знову відстрочено» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»