Офіс великих платників звертає увагу, що з 09.11.2018 р. набрало чинності розпорядження Нацкомфінпослуг від 04.09.2018 р. № 1521, яким внесено зміни до Порядку складання звітних даних страховиків.

Нагадаємо: цей Порядок визначає процедуру складання, терміни подання до Нацкомфінпослуг, звітних даних щодо здійснення страхової діяльності та розкриття іншої інформації, що стосується фінансового стану страховика, зокрема щодо достатності страхових зобов'язань.

Відтепер обов'язковими реквізитами пакета звітності страховика є кваліфіковані електронні підписи керівника та головного бухгалтера страховика, накладені з дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

За термінами складання звітність страховика поділяється на проміжну та річну.

Проміжна звітність страховика складається щокварталу за I квартал, перше півріччя та 9 місяців наростаючим підсумком з початку звітного періоду станом на кінець останнього дня кварталу в такому складі:

Річна звітність складається страховиком станом на 31 грудня звітного року в такому складі:

 

загальні відомості про страховика

звіт про доходи та витрати страховика

звіт про страхові платежі та виплати за структурними підрозділами страховика

пояснювальна записка до звітних даних страховика

проміжна фінансова звітність у складі Балансу (Звіту про фінансовий стан) та Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід)

річна фінансова звітність,

у т. ч.: 

  • інформація щодо ключових ризиків та результатів проведеного стрес-тестування (у паперовій або електронній формі);
  • звіт про корпоративне управління (подається страховиками, які створені у формі АТ) (у паперовій або електронній формі);
  • актуарний звіт (у паперовій формі).

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Порядок подання фінзвітності приведено у відповідність до Закону про бухоблік" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»