10 грудня 2013 року відбулось чергове засідання Комісії Громадської ради при Міндоходів з питань митної справи. Так, під час засідання розглядалося, зокрема, питання про роботу над вдосконаленням законодавства в частині регулювання діяльності митних брокерів.

Нагадаємо!

Мінекономрозвитку запропонував скоротити перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, розробивши відповідний законопроект. У цей перелік потрапила й митна брокерська діяльність. Детальніше читайте в новині «Перелік ліцензованих видів госпдіяльності буде скорочено».

У ході засідання заступник начальника Управління організації митного контролю та оформлення — начальник відділу організації митного контролю в пунктах пропуску — Сербайло Анатолій Іштванович поінформував присутніх про проведення перевірки наявності в митних брокерів чинних договорів страхування власної діяльності

Адже відповідно до п. 3 р. ІІ Ліцензійних умов провадження посередницької діяльності митного брокера, затверджених спільним наказом Держкомпідприємництва та ДМСУ від 13.05.2009 р. № 89/445, митний брокер зобов'язаний мати договір страхування власної діяльності на суму не менш ніж 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян згідно з п. 34 Переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, затвердженого постановою КМУ від 04.07.2001 р. № 756.

Враховуючи те, що в більшості договорів страхування професійної відповідальності митного брокера термін дії закінчується та з метою уникнення непорозумінь в організації роботи митних брокерів, необхідно підтвердити чинність зазначених договорів.

У зв’язку з викладеним Департамент митної справи Міндоходів звертається до суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на провадження митної брокерської діяльності, про необхідність надання до Департаменту інформації щодо актуальних договорів страхування. Для цього необхідно в найкоротший термін направити до Департаменту митної справи Міндоходів копію договору страхування професійної відповідальності митного брокера (завірену печаткою підприємства) і копію платіжного доручення на сплату страхового внеску на адресу:

04655, м. Київ-53, Львівська пл., 8 (для відправлення поштою)

або

04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11г. (для передання кур’єрською службою).

За інформацією MDoffice

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»