Кабмін затвердив новий Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень (постанова КМУ від 17.10.2013 р. № 868). Загалом Порядок не зазнав значних змін, проте варто звернути увагу на те, що в разі проведення держреєстрації речового права на нерухоме майно, що є похідним від права власності, одночасно з проведенням державної реєстрації права власності на таке майно заявник має подати органові державної реєстрації прав, нотаріусові не лише заяву про державну реєстрацію права власності на таке майно, а й заяву про державну реєстрацію речового права, що є похідним від права власності.

При цьому в разі подання заяви особисто заявником орган держреєстрації видає картку прийому заяви. У випадку ж надсилання заяви поштою така заява реєструється в базі даних про реєстрацію заяв і запитів не пізніше наступного робочого дня з моменту її надходження. При цьому заявникові картка прийому заяви не видається.

Зверніть увагу: під час подання заяви шляхом надсилання поштою справжність підпису заявника засвідчується нотаріально. А в разі подання заяви шляхом надсилання поштою органом державної влади чи органом місцевого самоврядування (їх посадовими особами) підпис заявника скріплюється печаткою відповідного органу (посадової особи).

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 17.10.2013 р. № 868.

 Набирає чинності через два місяці з дня опублікування.

Станом на 10.12.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»