КМУ зобов’язав деяких суб’єктів господарювання укладати договори з пожежно-рятувальними підрозділами (частинами) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту про охорону від пожеж. До них, зокрема, належать:

  • суб’єкти господарювання в нафтогазовій, хімічній, хіміко-фармацевтичній промисловості;
  • суб’єкти господарювання в галузі машинобудування та енергетики;
  • міські комунальні підприємства електричного транспорту «Дніпропетровський метрополітен», «Київський метрополітен» і «Харківський метрополітен»;
  • театри із загальною кількістю місць 800 і більше, що мають історичну або архітектурну цінність;
  • підприємства, яким належать торговельно-розважальні центри (комплекси) або об’єкти торгівлі та дозвілля, розташовані в підземному просторі (за зверненням суб’єкта господарювання).

Окрім того, КМУ визначив критерії, від яких залежатиме утворення державного пожежно-рятувального підрозділу (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в певній адміністративно-територіальній одиниці. До таких критеріїв належать:

  • кількість жителів населеного пункту;
  • радіус обслуговування одним державним пожежно-рятувальним підрозділом (частиною), який  не повинен перевищувати 3 кілометри. Якщо в зоні виїзду підрозділу (частини) розміщуються промислові підприємства, радіус обслуговування залежно від категорії виробництва повинен становити до 2 або 4 кілометрів.
  • норматив прибуття державних пожежно-рятувальних підрозділів до місця виклику, який не повинен перевищувати: на території міст — 10 хвилин; у населених пунктах за межами міста — 20 хвилин. З урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей і стану доріг нормативи прибуття можуть бути перевищені, але не більше ніж на 5 хвилин.

Постанова КМУ «Про затвердження критеріїв утворення державних  пожежно-рятувальних підрозділів (частин) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в адміністративно-територіальних одиницях та

 переліку суб’єктів господарювання, де утворюються такі підрозділи (частини)» від 27.11.2013 р. №  874.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 10.12.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»