Відповідно до Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2012 р. № 498, визначено, що до категорії населення належать фізичні особи (громадяни), які споживають електричну енергію для власних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках; для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач; для освітлення особистих гаражів та боксів. При цьому до побутових потреб належать витрати електроенергії на ведення домашнього господарства, зокрема, приготування їжі, опалення, санітарно-гігієнічні та культурні потреби.

Тож якщо в будинку (квартирі), що знаходиться у власності юридичної особи або фізичної особи (крім населення), на законних підставах мешкає фізична особа (споживач електричної енергії, який належить до категорії населення) та використовує електричну енергію на підставі договору про користування електричною енергією (між фізичною особою та енергопостачальником) виключно на побутові потреби, у цьому випадку має застосуватися тариф на електричну енергію для населення.

Однак у випадку використання електричної енергії юридичною особою або фізичною особою (крім населення), у т.ч. в будинках (квартирах), приміром, у службовій квартирі, відносини із енергопостачальником мають регулюватися Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.1996 р. № 28 із застосуванням єдиних роздрібних тарифів.

Лист НКРЕ від 29.01.2013 р. № 777/13/47-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»