На сьогодні згідно із пп. 165.1.39 ПКУ не включається до оподаткованого доходу вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

З огляду на цю норму податківці в ІПК за 2018 рік  неодноразово робили висновок: якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір, то уся їх вартість оподатковується ПДФО як додаткове благо з урахуванням положень п. 164.5 ПКУ.

Однак схоже ця норма буде змінена із 01.01.2019.

В правці, внесеній до законопроекту № 9260, підготовленого до другого читання, передбачена нова редакція пп. 1665.1.39 ПКУ:

«вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) - в частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі».

Як результат, спір платників податків і ДФС буде вирішено. ПДФО оподатковуватимуть лише ту частина вартості подарунку, що перевищує 25% мінзарплати.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»