ФОП – неплатник ПДВ отримує послуги від нерезидента. Чи потрібно у цьому випадку нараховувати ПДВ?

Порядок оподаткування ПДВ операцій платника ПДВ з постачання послуг безпосередньо залежить від виду послуги та місця постачання таких послуг.

При цьому суб’єкти господарювання, у тому числі ФОПи, як платники ПДВ так і неплатники ПДВ, з метою нарахування ПДВ є особами, які відповідають за нарахування та сплату ПДВ до бюджету при отриманні послуг від нерезидентів та їх представництв, які не зареєстровані платниками ПДВ.

Отримувач послуг, які постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ (п. 208.2 ПКУ).

Враховуючи викладене, будь-яка фізособа – підприємець, у тому числі яка знаходиться на спрощеній системі оподаткування та не зареєстрована як платник ПДВ, що отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такими операціями незалежно від суми здійснюваних операцій.

Див. ІПК ДФСУ від 15.11.2018 р. № 4831/Н/99-99-13-01-02-14/ІПК.

 

У сервісі «Інтерактивна бухгалтерія» послугам, отриманим від нерезидента, ми присвятили матеріал «Нерезидентські послуги у ПДВшній звітності отримувача».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»