Міндоходів України затвердив 12 відомчих актів, якими врегульовано процедури погашення податкового боргу.

Так, зокрема, у затверджених документах чітко визначено функції та повноваження податкового керуючого під час здійснення заходів з погашення податкового боргу, порядок складання ним акта опису майна, яке передається в податкову заставу, та акта перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим.

Разом із тим урегульовано питання застосування органами доходів і зборів податкової застави, яка застосовується за наявності в платника податкового боргу на суму, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім того, спрощено процедуру надання розстрочення грошових зобов’язань, роз’яснено порядки направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків, проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває в податковій заставі, тощо.

За словами фахівців Міністерства, розроблені нормативно-правові акти сприятимуть упорядкуванню нормативного поля щодо погашення податкового боргу, інформуватимуть платників про зазначені процедури, а працівники Міндоходів, у свою чергу, отримають своєрідні правила для роботи.

За інформацією офіційного веб-порталу Міндоходів України
http://minrd.gov.ua

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»