Сумський окружний адміністративний суд скасував постанову органу Держпраці про накладення штрафу, винесену у зв’язку зі створенням підприємством перешкод у проведенні перевірки (див. рішення вд 16.10.2018 р. у справі № 1840/2620/18).

Так, за обставинами справи вимога про надання документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, зі строком подання до 16 год. 45 хв. 31.05.2018, була складена та вручена директору підприємства у приміщенні Управління Держпраці у Сумській області 31.05.2018 о 16 год 00 хв. Підготувавши усі запитувані документи, директор близько 17 год 30 хв. зателефонував головному державному інспектору Управління Держпраці у Сумській області та повідомив про готовність надати запитувані документи, на що отримав відповідь, що робочий час закінчився і документи можна здати наступного дня, 01.06.2018 (що директором і було зроблено).

У такій ситуації інспекторами Держпраці 31.05.2018 складено акт про неможливість проведення інспекційного відвідування у зв'язку зі створенням директором підприємства перешкод у діяльності інспектора шляхом ненадання копій документів, перелік яких зазначено в вимозі про надання документів. Надалі до підприємства були застосовані штрафні санкції на підставі ч. 2 ст. 265 КЗпП.

Однак суд встановив, що обсяг запитуваних документів є значним, тому встановлений у вимозі строк надання документів (45 хвилин) не є достатнім, щоб дістатися до приміщення підприємства, виготовити і належним чином засвідчити копії документів та доставити їх до місцезнаходження відповідача. Таким чином, органом Держпраці було встановлено у вимозі такий строк, що фізично унеможливив її виконання.

Суд також звернув увагу на те, що посадові особи Управління Держпраці у Сумській області, крім запитування копій документів, мають повноваження здійснювати огляд оригіналів документів суб'єктів господарювання, чого здійснено не було.

Ураховуючи, що усі витребувані документи були надані директором на наступний день після отримання вимоги, суд дійшов висновку, що факт вчинення правопорушення не доведено.

 

Суб’єктам господарювання, що використовують найману працю, цікавою може бути матеріал - добірка відповідей на запитання «Перевірки Держпраці: виправляємо до візиту інспектора праці» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»