Платник ПДВ здійснює списання зіпсованих товарів, що втратили споживчі властивості, зокрема м’ясо куряче механічної обвалки мілкого помолу. Чи потрібно в цьому випадку нараховувати «компенсуючі» ПДВ-зобов’язання?

У разі списання товарно-матеріальних цінностей у зв’язку з визнанням їх непридатними для використання такі товарно-матеріальні цінності не можуть бути використані у межах господарської діяльності підприємства.

При списанні зіпсованих товарів, що втратили споживчі властивості, податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються за умови, що вартість таких товарів включається до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об’єктом оподаткування ПДВ та пов’язані з отриманням доходів.

У разі недотримання цієї умови при списанні таких товарів платник зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ за основною ставкою за правилами п. 198.5 ПКУ та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН у встановлені ПКУ для такої реєстрації терміни, зведену податкову накладну, оскільки такі товари не використовуються в оподатковуваних операціях.

При подальшому постачанні отриманої після переробки зіпсованих товарів вторинної сировини за ціною, яка відповідає їх балансовій вартості, податкові зобов’язання з ПДВ визначаються за правилом «першої події» виходячи з договірної ціни продажу, яка відповідає балансовій вартості таких товарно-матеріальних цінностей.

Див. ІПК ДФСУ від 15.11.2018 р. № 4838/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про нарахування компенсуючих ПДВ-зобов’язань читайте в матеріалах «Компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ: коли їх необхідно нараховувати» і «За покупками без ПДВ компенсаційних податкових зобов’язань не буде» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»