Підтверджує прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН квитанція в електронному вигляді, яка надсилається протягом операційного дня.

Операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем.

Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН визначені п. 201.10 ПКУ. Несвоєчасна реєстрація накладних в ЄРПН є підставою для застосування штрафів, передбачених п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ.

Однак чи передбачена відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, у зв’язку з технічними проблемами на сервері ДФС?

Податківці в такому разі пропонують звертатись з детальним описом ситуації та наданням копій документів до контролюючих органів ГФС з запитом на отримання податкової консультації

При цьому посилаються на ст. 617 ЦКУ, за якою особа, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. Засвідчити форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) має торгово-промислова палата України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»