Платник ПДВ (попередній власник) отримав від нового власника нежитлової будівлі компенсацію понесених ним витрат на оплату комунальних послуг до розірвання договору із постачальником таких послуг. Чи буде така компенсація вартості комунальних послуг розглядатися як база для оподаткування ПДВ?

Ось що стосовно цього зазначили податківці.

Враховуючи норми пп. 14.1.185, п. 185.1, п. 188.1 ПКУ, отримання платником ПДВ — попереднім власником нежитлової будівлі компенсації понесених ним витрат з оплати комунальних послуг від нового власника нежитлової будівлі (до дати розірвання договору із постачальником таких послуг) не є оплатою вартості послуг для цілей оподаткування ПДВ.

Таким чином, отримання платником податку коштів від нового власника нежитлової будівлі як компенсації понесених витрат з оплати комунальних послуг не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Таке роз’яснення надала ДФСУ в ІПК від 13.11.2018 р. № 4814/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше інформації про визначення об’єкта оподаткування ПДВ можна знайти в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Об’єкти обкладання ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»