Суб'єкти господарювання зобов'язані розробити та затвердити порядок розрахунку ліміту каси. У розрахунку враховується строк здавання суб'єктом господарювання готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках, визначений відповідним договором банківського рахунку.

Ліміт каси встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси за рішенням керівника суб'єкта господарювання.

Для розрахунку ліміту каси суб'єкт господарювання може вибирати будь-який період вибірки для розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси.

Нацбанк в листі від 06.08.2018 р. № 50-0007/42455 повідомив, що суб'єкт господарювання, який в окремі дні не має перевищення ліміту каси, має право в ці дні не здавати в установлені строки готівку.

Каса - це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівки, інших цінностей, касових документів (пп. 8 п. 3 розд. I Положення № 148). Отже, у розумінні Положення № 148,  місце приймання готівки в бібліотеці є касою.

Крім того, Держказначейство та розпорядники й одержувачі бюджетних коштів самостійно визначають порядок установлення ліміту каси. Строки здавання готівки для них установлюються відповідно до вимог Положення № 148.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»