Товариство є споживачем телекомунікаційних послуг та послуг мобільного зв’язку, за умовами договорів з постачальниками таких послуг передбачені обов’язкові авансові платежі.

Чи будуть такі постачання безперервними або ритмічними та чи можна у цьому випадку складати зведені податкові накладні? І, як щодо податкового кредиту?

Постачання телекомунікаційних послуг та послуг мобільного зв’язку з метою застосування норм п. 201.4 ПКУ може розглядатися як операції з постачання, які мають безперервний або ритмічний характер.

Отже, за операціями з постачання телекомунікаційних послуг та послуг мобільного зв’язку згідно з укладеними договорами платник податку протягом звітного (податкового) періоду має право на складання на кожного споживача зведеної податкової накладної, яка складається не пізніше останнього дня такого періоду, виходячи із умов, передбачених у цивільно-правовому договорі.

При цьому, якщо станом на дату складення зазначеної зведеної податкової накладної сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, на суму такого перевищення повинна бути складена окрема податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

У разі складання в останній день місяця, в якому були здійснені операції з постачання товарів/послуг, які мають безперервний або ритмічний характер, зведеної податкової накладної та своєчасної її реєстрації в ЄРПН, ПДВ, зазначений у такій зведеній податковій накладній, може бути включений покупцем таких товарів/послуг до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона складена (та, відповідно, у якому здійснено такі операції з постачання), або будь-якого наступного звітного періоду протягом 1095 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.

Таке роз’яснення надала ДФСУ в ІПК від 13.11.2018 р. № 4811/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

До речі, з 1 грудня порядок складання податкових накладних і розрахунків коригування буде оновлено. Про це читайте в матеріалі «Податкова накладна та порядок її заповнення: оновлення – 2018» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»