Головне управління ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі, повідомляє про те, що за податкові борги перед державою відповідає і засновник, і керівник.

Внаслідок доведення до банкрутства комунального підприємства, суд поклав субсидіарну відповідальність у сумі майже 2,6 млн. грн. на Каховську міську раду та орган управління майном - виконавчий комітет Каховської міської ради. Адже, відповідно до законодавчих норм, за податкові борги підприємств відповідальність покладається на їх засновників – фізичних або юросіб, або на органи місцевого самоврядування.

Після тривалих апеляційних оскаржень 18.10.2018 р. Верховний суд прийняв рішення стягнути солідарно з Каховської міської ради та з Виконавчого комітету Каховської міської ради на користь Комунального підприємства грошові кошти в сумі 2 565 642,11 грн.

Висновок один: у разі нехтування чинним податковим законодавством України, за накопичення значних боргів по сплаті податків до бюджетів різних рівнів відповідати доведеться своїм майном усім, хто пов'язаний із здійсненням підприємницької діяльності платника - і його керівникам, і засновникам таких боржників.

 

Як відобразити переведення товарного боргу в бухобліку постачальника (первинного боржника), покупця (кредитора) і нового боржника? Чи будуть наслідки в податково-прибутковому та ПДВ-обліку цих осіб? - дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»