Для забезпечення однакового системного підходу щодо застосування положень ПКУ, Мінфін вважає за доцільне коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до пп. 140.5.6 ПКУ здійснювати за підсумками податкового (звітного) року.

Передусім це пов'язано із тим, що можливість дотримання платниками податків процедури ідентифікації контрольованої або неконтрольованої господарської операції, а також методології визначення ціни такої операції за принципом "витягнутої руки" відповідно до вимог ст. 39 ПКУ існує лише за підсумками податкового (звітного) року.

Такий підхід відомство закріпило в узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом від 14.11.2018 р. № 887.

Нагадаємо: свою точку зору з цього приводу змінили і податківці, про що свідчить їхнє роз'яснення з розділу 102.13 системи «ЗІР».

 

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "30%-ве коригування фінрезультату за придбаннями в нерезидентів – лише за результатами року" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»