Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені у такому обліку.

Однак такі вимоги п. 12 ст. 3 Закону про РРО не поширюються на ФОП-єдинників, які не зареєстровані платниками ПДВ.

Підставою для оприбуткування товарів за місцем реалізації товарів є накладна типової форми № М-11, яка затверджена наказом Мінстату від 21.06.1996 р. № 193. Крім того, для оформлення надходження товарів підприємства роздрібної торгівлі можуть використовувати і типові форми первинної документації, і форми документів, розроблені на підприємстві й передбачені наказом (або інших розпорядник документом) про облікову політику.

Тож, якщо форма накладної затверджена наказом (або інших розпорядчих документом) про облікову політику підприємства, то п. 12 ст. 3 Закону № 265 у розумінні даного Закону не порушується.

ІПК ДФС від 12.11.2018 р.
№ 4792/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

 

Читайте також статтю «Застосовуємо КОРО по-новому» в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»