Несвоєчасна сплата або несплата узгоджених податкових зобов'язань може стати причиною тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України. На це звернули увагу фахівці ГУ ДФС у Харківській області.

Так, ст. 441 ЦПКУ передбачено, що тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов'язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні. Відповідне подання суд розглядає негайно, без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

Водночас контролери наголосили, що нині активізовано роботу за даним напрямком та вже наявна позитивна для органів ДФС судова практика.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»