Результати моніторингу суб'єктів господарювання, які в процесі реалізації технічно складних побутових товарів зобов’язані застосовувати РРО, свідчать, що майже половина підприємців протягом періоду дії норми про обов'язковість РРО (з 7 травня 2017 року) не поспішають дотримуватися законодавчих вимог і своєчасно реєструвати та застосовувати РРО. Цим самим порушують як податкове законодавство, так і права споживачів.

Нагадаємо, гарантійний ремонт складної побутової техніки можливий тільки за наявності фіскального чеку: п.11 ст.8 Закону про захист прав споживачів передбачає ,що  вимоги споживача щодо технічно складних побутових товарів розглядаються після пред’явлення розрахункового документа, передбаченого Законом № 265, та технічного паспорта або іншого документа з позначкою про дату продажу.

Податківці зазначають, що впродовж року проводили з бізнесом роз’яснювальну роботу з даного питання і запрошували їх виконати вимоги закону щодо використання РРО. Тепер визначили ризики і змушені приймати рішення щодо перевірок.

Також, нагадують, що однією з підстав для проведення фактичних перевірок органами податкової служби є "письмове звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування" (пп. 80.2.3 ПКУ)

Ще фіскали звертають увагу бізнесу, що згідно з п. 80.1 ПКУ фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи). Перед початком фактичної перевірки, з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, посадовими особами контролюючих органів на підставі п.п. 20.1.9 ПКУ може бути проведена контрольна розрахункова операція (п. 80.4 ПКУ).

За інформацією ГУ ДФС у Чернівецькій області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»