Санаторієм на підставі тристороннього договору було надано реабілітаційні послуги фізособі – неплатнику ПДВ, оплата яких здійснюється відділенням Фонду соціального страхування України. За операцією з надання таких послуг постачальником (санаторієм) відповідно до умов договору були нараховані податкові зобов’язання з ПДВ за ставкою 20% та складено і зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну. Після виконання договору з постачання реабілітаційних послуг з’ясувалося, що такі послуги мали бути надані без нарахування ПДВ, оскільки особа, якій такі послуги були надані, є особою з інвалідністю.

Чи потрібно коригувати податкові зобов’язання з ПДВ у цьому випадку?

Ось що на це відповіли податківці.

Платник ПДВ на дату настання події, яка визначена п. 187.1 ПКУ, за відсутності інформації, яка б підтверджувала статус особи, визначеної згідно пп. 197.1.6 ПКУ, зобов’язаний був визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією.

Зважаючи на те, що у цьому випадку отримувачем реабілітаційних послуг є фізична особа – неплатник ПДВ, податкова накладна за операцією з постачання таких послуг мала бути складена у порядку, встановленому п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, на неплатника ПДВ ( у тому числі у випадку, коли оплата таких послуг здійснюється третьою особою — відділенням Фонду соціального страхування України).

Порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту, а також обставини, за наявності яких здійснюється таке коригування, визначено ст. 192 ПКУ.

Див. ІПК ДФСУ від 08.11.2018 р. № 4744/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

До речі, з 1 грудня порядок складання податкових накладних і розрахунків коригування буде оновлено. Про це читайте в матеріалі «Податкова накладна та порядок її заповнення: оновлення – 2018» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»