Пплатники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) ВИКЛЮЧНО в грошовій формі (готівковій та/ або безготівковій) (п. 291.6 ПКУ). Зазначена норма ПКУ не регулює порядок зміни розміру статутного капіталу платника єдиного податку.

Крім цього, п. 292.11 ПКУ визначено, що суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника, не включаються до складу доходу. Тобто, ПКУ не обмежує право платника єдиного податку збільшувати свій статут шляхом внесення майна.

Отже, операція збільшення розміру статутного капіталу шляхом внесення майна в натурі не перешкоджає перебуванню ТОВ на спрощеній системі оподаткування.

ІПК ГУ ДФС у Харкiвськiй областi
від 09.11.2018 р. № 4773/ІПК/20-40-12-03-25

 

Читайте також на цю тему статтю «Внесок до статутного капіталу: податкові наслідки в інвестора» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»