На сьогодні між  ДФС та ПФУ складено Протокол № 10/3 про обмін інформацією щодо даних про фізосіб (платників ЄСВ) – пенсіонерів за віком або осіб з інвалідністю.

Відповідно до норм Протоколу № 10/3, ПФУ надає ДФС інформацію щодо фізосіб (платників ЄСВ) про те, що вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю із зазначенням дати встановлення пенсії або інвалідності.

Таким чином, членам фермерського господарства, що набувають статус пенсіонера за віком та отримують відповідно до закону пенсію або соцдопомогу, окремо повідомляти контролюючий орган про такий статус не потрібно.

Якщо член фермерського господарства є особою з інвалідністю та отримує соцдопомогу від Фонду соцстрахування або Управління праці та соцзахисту населення, то підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності, яка надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.

 

Деталі про сплату ЄСВ головою та членами фермерських господарств читайте у матеріалі видання Інтерактивна бухгалтерія.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»