Платник ПДВ задекларував суму бюджетного відшкодування, але так і не отримав його. Тепер цей платник ПДВ перебуває на стадії ліквідаційної процедури і воліє продати грошову дебіторську заборгованість за невідшкодованою сумою податку з бюджету. Чи можна це зробити?

Податківці категорично проти цього. На їх думку, право на отримання відшкодування сум ПДВ з Держбюджету має виключно та особа, яка задекларувала таку суму у декларації з ПДВ та подала до контролюючого органу відповідну заяву про повернення суми бюджетного відшкодування. При цьому нормами ПКУ не передбачено можливості відшкодування сум податку з Держбюджету іншим особам, у яких згідно з чинним законодавством право на відшкодування сум податку з бюджету відсутнє.

Див. ІПК ДФСУ від 08.11.2018 р. № 4746/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про правила бюджетного відшкодування читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Бюджетне відшкодування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»